Teatr Tańca Caro i Maciej Kuźmiński zapraszają na pierwszą edycję Nowego Festiwalu Sztuki Tańca ROZBIEG, która odbędzie się w dniach 21—24 września 2018 roku.

O śmierci, ludowych obrzędach, nieznanych dotychczas historiach, totalnych doświadczeniach i wędrówce ducha opowiedzą najlepsze polskie zespoły teatrów tańca, które przyjadą do Siedlec.

We wrześniowym repertuarze zobaczymy profesjonalnych tancerzy Lubelskiego Teatru Tańca, którzy przytoczą „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” oraz Kieleckiego Teatru Tańca, prezentujących podczas jednego wieczoru aż dwie swoje produkcje. Dynamiczne „Stymulacja ciała”, które biorą na warsztat taniec jazzowy i magiczny „Poza horyzont”, spektakl o codziennej wędrówce, w choreografii Jacka Przybyłowicza. W trakcie kolejnego wieczoru zobaczymy dwa spektakle solowe – jeden o śmierci, choć nie do końca poważnie traktowanej, w choreografii Renaty Piotrowskiej-Auffret, a drugi o wirtuozerii i perfekcji w tańcu (i nie tylko) w wykonaniu Pawła Sakowicza, nominowanego do Paszportów Polityki w 2017 roku. Z kolei Aleksandra Borys w swoim solo „Momentum” eksperymentuje z ideą ciała ludzkiego jako przedłużenia otaczającego go środowiska.

Zapraszamy również na dwa pokazy Teatru Tańca Caro – w „The Room” młodzi artyści zastanawiają się, czym jest dom, a spektakl „We Are” porusza ważne dla każdego z nas pytania, pozostawiając otwarte odpowiedzi.

Partnerzy

Wszystkie prezentacje odbędą się w ramach działalności Polskiej Sieci Tańca, jedynej tego rodzaju inicjatywy, zainicjowanej przez Macieja Kuźmińskiego, łączącej domy produkcyjne i zespoły taneczne w całej Polsce.

Dodatkowo planujemy pokaz 29 września – będziemy wówczas gościć Polski Teatr Tańca ze spektaklem „Gorycz”, pełnym ludowych pieśni i odniesień do słowiańskich obrzędów. Prezentacja w ramach programu Scena dla tańca 2018 Instytutu Muzyki i Tańca.

Oprócz teatralnych i tanecznych prezentacji, zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących – warsztatach i spotkaniach z artystami.

Weź z nami ROZBIEG i daj się wciągnąć w taniec! 

Weź z nami ROZBIEG i daj się wciągnąć w taniec!

Organizacja

Festiwal organizuje Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Teatr Tańca Caro.

Zespół Producencki

Inicjatorem i pomysłodawcą Festiwalu Rozbieg oraz Polskiej Sieci Tańca jest Maciej Kuźmiński. Festiwal produkuje i koordynuje Karolina Wycisk oraz wspiera Iwona Orzełowska.