Maciej Kuźmiński

Kierownik artystyczny Teatru Tańca Caro. Twórca i kierownik Polskiej Sieci Tańca oraz Festiwalu Rozbieg.

Angielski magazyn Dance Tabs opisał ‘Room 40′ Kuźmińskiego jako ‘doskonale łączący piękno i koncept’. Jego spektakle, formalnie odważne i operujące osadzonym, dynamicznym ruchem, dotykają tematyki filozoficzno-egzystencjalnej. Artysta interesuje się również feminizmem w społecznym ujęciu.

Prace Kuźmińskiego prezentowane były od 2014 r. w Anglii, Niemczech, Izraelu, Brazylii, Kanadzie, Szwecji, Austrii, Finlandii, Holandii, Słowenii, Czechach, Serbii, Macedonii, Ukrainie, Białorusi, Armenii, Gruzji, we Włoszech, na Węgrzech oraz wielokrotnie w Polsce. Twórca zdobył kilkanaście nagród za choreografię, w tym prestiżową Nagrodę Publiczności na Polskiej Platformie Tańca 2014, II-gą Nagrodę i Nagrodę Scapino Ballett Award na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hannowerze w 2016 r, czy I-szą Nagrodę, Nagrodę Krytyki oraz Nagrodę Specjalną na międzynarodowym konkursie miniatur choreograficznych w 2017 r. Belgradzie w Serbii.

Twórca spektakli dla Scapino Ballett Rotterdam, Serbskiego Teatru BITEF oraz Teatru Tańca Caro. Swoje niezależne produkcje wystawia jako Maciej Kuźmiński Company. Twórca spektakli dyplomowych dla Konserwatorium Trinity Laban w Londynie, Instytutu Tańca Współczesnego w Belgradzie, oraz Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku.

Od 2013 r. gościnny wykładowca Instytutu Tańca Współczesnego w Belgradzie. W latach 2013-2016 etatowy wykładowca Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Jako pedagog współpracował również z Polskim Teatrem Tańca, Trinity Laban w Londynie, oraz wielokrotnie z instytucjami i festiwalami w Finlandii, Austrii, Serbii, Niemczech i Polsce.

Maciej Kuźmiński ukończył z wyróżnieniem studia MA Choreography, oraz, również z wyróżnieniem, BA Dance Theatre na konserwatorium Trinity Laban w Londynie.